Коловорот

В наші часи у кожної релігії, у кожної ідеології, у кожної держави є свій символ, герб, логотип. Ми легко можемо впізнати знак, який представляє християнство, іслам, капіталізм та комунізм, олімпійські ігри або торгову марку. Символи грають важливу роль в суспільстві. Одним символам люди поклоняються, інших бояться. Послідовники символів хреста, півмісяця, п’яти та шести конечної зірок, одно та двоголового орла воювали за них, жили з ними. І дуже рідко людина могла змінити символ під яким їй судилося народитися.

А зміна суспільного ладу, ідеології, а отже і символіки відбувається дуже болісно. Чого варте останнє сторіччя нашої історії: двоголового орла і хреста замінили на серп з молотом і зірку, а потім повернули хреста разом з тризубом Київської Русі. І кожен в міру свого патріотизму та ідеологічного фанатизму відстоює свій «найголовніший», «найсвятіший», «найдревніший» символ. А який же з них є таким насправді? Це символ відомий, як Свастика.

Опорочений в 20-ому сторіччі нацистами, але не придуманий ними, а запозичений у древніх культур. Через негативні асоціації Свастика заборонена законом. Але чому у закону така вибіркова дія? На літаках і танках третього Рейху були хрести і солдати Вермахту, як і середньовічні хрестоносці, зі словами «З нами Бог» творили свої злочини. Чому заборонили символ сонця і добра та продовжують поклонятися знаряддю страти і знаку смерті?

Цивілізація, яка створила пригоризонтну обсерваторію Безводовка була цивілізацією сонцепоклонників. Сонце давало їм світло і тепло, хліб а отже, життя і задавало ритм життєвих циклів: тривалості дня і ночі, чергування пір року і змін у природі. Недарма найважливіші свята протягом року Купала 22 червня, коли день найдовший, та Коляда 22 грудня, коли день починає збільшуватися, які ми і нині святкуємо незважаючи на те, що григоріанський календар переніс святкування цих сакральних подій на 14 днів пізніше. Хрест із загнутими кінцями наші предки називали Коловоротом. «Коло» – древня назва сонця, «ворот» – вороття, повернення. Сонце символічно позначалося рівностороннім хрестом, іноді хрестом, накладеним на коло. Загнуті кінці хреста вліво позначали приростання сонячної пори доби, праворуч – зменшення. Правостороння і лівостороння свастики зображалися разом символізуючи рівновагу світла та темряви, добра і зла в природі. Свастика – найдревніший загальнолюдський символ і використовувався як оберіг на прикрасах та на обладунках воїнів. Сама древня Свастика знайдена на Мізинській стоянці і відноситься до верхнього палеоліту, близько 15 000 років тому.

На поселенні кам’яного віку знайшли браслет з бивня мамонта та кістяні фігурки пташок зі свастичними орнаментом. Символічним є те, що Мізин знаходиться в Чернігівській області на березі річки Десна в 100 км від Безводовки. Далі ми бачимо розмаїття свастик на кераміці трипільської культури, яка була на території України з 5 по 3 тисячоліття до нашої ери.

Можна зробити висновок, що українська земля народила цей сонячний знак. Трипільці після занепаду їх культури понесли Коловорот по світу. Вже з 2 – го тисячоліття до н.е. свастичні символи зустрічаються у Егейської цивілізації, в архітектурі та мистецтві етрусків, древньої Греції та древнього Риму, в Перській імперії, та у кельтської спільноти. Географія Свастики вже охоплює увесь Евро-азійський простір.

Але Свастика, хоча і стала загальнолюдським надбанням, продовжувала використовуватися слов’янами, представниками так званих Київської і Черняхівської культур, Київської Русі та жила в народній вишивці.

Вищезгадані культури розділяють тисячі років, тисячі кілометрів, сотні поколінь, але їх об’єднує один символ. Тому саме Свастика – Коловорот може об’єднати людство і зняти культурні та релігійні протиріччя. Треба тільки звернутися до своєї генетичної пам’яті.

Меч часів Київської Русі 10 ст. н. е. 

                                              Срібна шийна гривна. Київська Русь 8-9 ст. н. е.

Автор:

Griandr Tarnovski

Література, яка може Вас зацікавити:

ВЕЛЕСОВА КНИГА. ВОЛХОВНИК

ВОЛХОВНИК: ПРАВОСЛОВ РІДНОЇ ВІРИ.

ВЕЛЕСОВА КНИГА. СЕРГІЙ ПІДДУБНИЙ.

ВЕЛИКИЙ КОД УКРАЇНИ – РУСІ. СЕРГІЙ ПІДДУБНИЙ.

СОТВОРЕННЯ СВІТУ. ІВАН ФРАНКО

МЕЧ АРЕЯ. ІВАН БІЛИК

ВІРА ПРЕДКІВ НАШИХ. ВОЛОДИМИР ШАЯН

ВІРА ПРЕДКІВ НАШИХ. ВОЛОДИМИР ШАЯН – ТОМ II

ПРОБЛЕМА УКРАЇНСЬКОЇ ВІРИ

ХРИСТИЯНСТВО ЧИ КОМУНІЗМ

БІБЛІЯ ЯК ІДЕОЛОГІЯ

БОГ І РЕЛІГІЯ. ЯРОСЛАВ ОРІОН

БІБЛІЙНИЙ ГЕНОЦИД АБО “НЕ ВБИВАЙ” ПО-ХРИСТИЯНСЬКИ. ПРОПОВІДНИК СВІТОЯР

СУПЕРКНИГА. СЦЕНАРІЙ КАТАСТРОФ. РУСЛАН МОРОЗОВСЬКИЙ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Share via
Copy link
Powered by Social Snap