МІСЦЕ СИЛИ. КАМ’ЯНА МОГИЛА.

МІСЦЕ СИЛИ. КАМ’ЯНА МОГИЛА.

Нам так мало відомо про те, що відбувалося тисячу років тому. Чи дві. А цифру в 25-35 тисяч років – навіть уявити складно. Надто вже мало пам’яток лишилося з того часу.

Мало, але є.

Під промінням сонця світиться золотом піщаний пагорб, вкритий велетенським камінням. Це  гора  поблизу Мелітополя,  висотою в дванадцять метрів і близько трьох кілометрів в довжину.

Назву «Кам’яна могила»  вона отримала з легкої руки Миколи Веселовського, який наприкінці XIX ст. проводив розкопки скіфських курганів (давніх поховань та могил). Він вважав, що ця гора також належить до них.  І хоч ніяких захоронень  виявлено не було,  назва так і залишилася.

Кам’яна могила абсолютно нетипова для місцевого ландшафту.

За легендою, колись один велетень  провинився перед Богами і ті покарали його. Звеліли руками виривати з далеких гір каміння та складати з них нову гору на березі ріки Молочної. Та таку високу, щоб з неї було видно весь степ. Велетень взявся до роботи, але втомився і вдався до хитрощів – нещільно складав брили.  А потім випадково оступився і провалився в діру. Вітри завіяли піском всі щілини і велетень помер там  з голоду. Таку кару отримав за те, що хотів обдурити Богів.

Геологи та археологи висувають теорію, що 14-12 мільйонів років тому тут було Сарматське море, і коли воно зникло, то залишилися чи то рифи, чи то утворення  з піску та вапняку, які з часом трансформувалися у плити. Однак дивина – коли придивляєшся ближче, то розумієш, це не безладне накопичення каміння, а величезний підземний храмовий комплекс з сотнями кімнат та усіма необхідними атрибутами  для проведення  ритуальних дій.

Кам’яна могила  виконувала функції «світової гори» (щось схоже на «Олімп» у Стародавній Греції). Її історія є давнішою за будь який відомий  культовий об’єкт світу (наприклад, Стоунхендж, Єгипетські піраміди чи всі зікурати Сходу).

Це єдине місце в світі, де зосереджені петрогліфи з таким неймовірним історичним діапазоном – від 25 тисячоліття до н.е. і до 13 століття н.е.  В них розповіді про життя, побут та релігійні вірування наших предків. Наприклад,  детально змальовані процеси приручення тварин та полювання, ритуальні дії та жертвоприношення, танці і навіть любовні сцени. В центрі  Кам’яної могили – Вівтар у вигляді каменя із невеликим округлим заглибленням посередині. Він знаходиться на вершині і є основою стопи, а поруч з ним п’ять пальців. Там жерцями розпалювалося ритуальне вогнище або клались пожертви у вигляді дарів Природи.

Є припущення, що про це згадується у  «Рігведі»:

«Вищий слід Бога знаходиться на вершині гори, на нього дивляться ті, хто приносять жертви»

Тут жило безліч племен – кіммерійці, амазонки, сармати, готи, хозари, половці, скіфи…

Їх релігійні погляди з плином часу безперечно змінювалися.  Проте для всіх  Кам’яна могила лишалася священним місцем, яке об’єднувало три світи – небесний, земний та підземний.


Саме там – найпотужніший енергетичний потік. Вважалося, що у цьому місці струмінь сили землі  з’єднується з  космосом, а люди можуть говорити з Богами.

Як виявилося,  це не вигадки наших пращурів! В Центральному архіві США зберігаються аерофотознімки, на яких вдалося зафіксувати ланцюг з ідеально рівних кіл, діаметром близько 200 метрів. Вони ніби тягнуться від сонця до планети.

На жаль, відсутність інтересу і належного фінансування вітчизняної науки гальмують можливі подальші сенсаційні відкриття цієї місцевості, ми дізналися лише маленьку частинку того, що там приховано.

А, може, пам’ятка природи та історії теж себе оберігає від науковців? Адже відомі факти, коли люди, які починали вивчати територію біля Кам’яної Могили і бурити землю, раптово і трагічно гинули, не встигаючи передати результати своїх досліджень.

Може, священне місце береже свої таємниці від людей? Чи просто чекає на когось особливого?

Відаючі люди радять – до Кам’яної Могили можна їхати лише з добрими намірами і світлими задумами. Проявлені агресія чи злість обернуться Вам сторицею. А дехто, як кажуть місцеві жителі, туди взагалі ніяк не може потрапити, щось ніби не пускає.

Там не здійснюються бажання, проте є можливість усвідомити свою роль у безмежному Всесвіті, віднайти душевну рівновагу та наповнити свою душу світлом.

Дивна річ. Туди варто їхати скептикам. Після повернення – вони обов’язково повірять у те, що надприродна сила та стародавня магія  значно потужніші і впливовіші, ніж ми думаємо.

Підготувала матеріал Золотоволоска.

Література, яку Ви прочитаєте з задоволенням:

ВЕЛИКИЙ КОД УКРАЇНИ – РУСІ. СЕРГІЙ ПІДДУБНИЙ.

ПЕРВІСНА МІФОЛОГІЯ УКРАЇНСЬКОГО ФОЛЬКЛОРУ. ВІКТОР ДАВИДЮК

ВЕЛЕСОВА КНИГА. ВОЛХОВНИК

КОМУ БОГИ ВІДКРИЛИ СВОЇ ТАЄМНИЦІ – ІСТОРИКО-АРХЕОЛОГІЧНІ ПАМ’ЯТКИ УКРАЇНИ. СЕРГІЙ ПІДДУБНИЙ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Share via
Copy link
Powered by Social Snap