У ті давні часи, коли Небо ще було голубим і чистим, а Сонце сяяло над могутньою Українською Державою і несло вічність і любов у душі людей, з’явився на дніпровських кручах Волхв і став так говорити:
— Найповажнішими особами (в так звану язичеську епоху) були знахарі і відуни, і віра в них жила в народі міцно, бо вони допомагали йому і знали все про минуле та майбутнє людини. .
Але пізніше склався суто християнський погляд на народні вірування: що йде не від Бога, то йде від нечистого. Оскільки християнська віра зароджувалася на місці язичеської, то все, що було пов’язане із «поганською» релігією, піддавалося анафемі. Попи та єпископи разом з греками-хреститєлями для боротьби з ворожбою взяли за основу заповідь Мойсеєву: «А чоловік або жінка, коли будуть вони викликати духа мерців або ворожити, будуть конче забиті, камінням закидають їх».
Уже в XI ст. Церковний статут князя Володимира забороняв «відьство, зелійничество, потвори, городіянія, волхвування». Все по Біблії та Церковному статуту й робилося: людей з національною вірою знищували, а їхні вірування забороняли.

Зображення: Володимир Войтович Чорна магія
Хотіли заборонити синє і чисте Небо, а натомість принесли розбрат та зневіру до чужої віри, бо всі церковні заборони нічого не допомагали. Натомість народні вірювання, особливо останнім часом, поширилися всюди, а лікування молитвами залишаються і по сей день.
Давній українець не бачив нічого злого в своїх віруваннях, навпаки, шанувалися навіть ті створіння, які жили в лісах, болотах, полях, річках, озерах. їм приносились жертви, щоб не шкодили.
Віра в Бога у ворожбистів була досить сильною, бо для ворожіння важливо, щоб людина твердо і переконливо молилася, ніколи навіть у думці не могла зробити комусь зле. У Божій Вірі людина з повагою відносилася до Природи, до її джерел. Один лише приклад. Перед тим, як вирушати до лісу за цілющим зіллям чи ягодами, потрібно було до схід Сонця вмитися джерельною водою, одягти чисту сорочку, а вже тоді, після збирання трав, обов’язково поцілувати Землю за магічні властивості її дарів.

Зображення: Володимир Войтович Чорна магія Свічка
Поряд з чаклунством, знахарством існують й інші вірування. В своєрідній народній книзі «Чорна магія» зібрані найрізноманітніші прокляття, заклинання, заговори, які приносять горе та шкоду. Не кожному варто читати цю книгу, бо коли ж людина не сприйме «науки чар», то може збожеволіти, лихо може торкнутися її родини. А от той, хто пройметься вченням «чорної магії», то від нього слід чекати чогось лихого, адже він продав свою душу дияволу. Чорно-маг помирає тільки тоді, коли передасть свою науку іншій людині.
Витоки міфів українських вірувань сягають кореня нашого давнього Предка, а кожне наступне покоління додавало до них те, чого не вистачало для його вірування. І це все настільки широке, розмаїте, що стало суттєвим явищем в духовній спадщині Українського Народу.
Автор: Войтович Валерій
Джерело: https://www.ridivira.com/uk/literature/knygy/chorna-mahiia
Література по Магії.
Замовити можна тут:

ГОНИХМАРНИК. ДАРА КОРНІЙ Гонихмарник – це людина, яка має дві душі, дворушник, одна душа людська, інша – управляє стихіями погоди. Чоловік, в якого вселяється Гонихмарник, завжди отримує в житті все, що забажає, у нього немає проблем з жінками, яку він захоче, та і буде його. Але коли Сашко-Гонихмарник закохується в дівчину Аліну, незвичну дівчину, гонорову панянку, яка абсолютно не схожа на інших дівчат, він отримує грубого відкоша. Хлопець приголомшений таким поводженням з собою, ще більше прагне отримати прихильність дівчини. Якась незрозуміла сила тягне його до неї. Як виявляється, їх пов’язує давня історія, яка стосується і минулого сім’ї Аліни. Тут присутні дуже теплі описи та дух Львова, мальовничі Карпати. Красиві історії-легенди, які розповідає головна героїня. Історія кохання, яке, здавалася б, не може мати майбутнього. Ніжні та щирі почуття. Ця історія усім припаде до душі і нікого не залишить байдужим УКРАЇНСЬКІ МАГІЧНІ ЗАМОВЛЯННЯ У книзі “Українські магічні замовляння” зібрані автентичні зразки древніх фольклорних текстів українського народу. Замовляння – є найдревнішою пам’яткою народної культури, тисячоліттями передаючись з уст в уста. В них глибока архаїчна мудрість та релігійність нашого народу. Автором представлені магічі замовляння, класифіковані за різними тематиками: цілющі, військові, мисливські, господарські, любовні тощо. Проаналізувавши їх, дізнаємося наскільки сильним було слово у давнину. В основу їх покладений святий український звичай, без якого немислимий наш народ. Ці замовляння є своєрідним оберегом, які захищали не одне покоління. Книга буде цікава усім шанувальникам українського фольклору, а особливо дослідникам історії та релігії.

БОЙОВЕ МИСТЕЦТВО ГУЦУЛІВ. ЄВГЕН ЛУЦІВ

Гуцули – найбільш загадкова, войовнича і волелюбна етнічна група українців. Витворений ними феномен – опришківство – партизанський рух, у середовищі якого виникло бойове мистецтво, що згодом лягло в основу розвитку бойових тактик вояків Українських Січових Стрільців, так і Української Повстанської Армії та інших українських військових формацій.
На підставі вивчення численних історичних друкованих джерел, аналізу матеріалів народного фольклору автор розглядає незвичайні вміння загадкових волхвів і мольфарів, які стали творцями опришківського руху і наставниками його учасників, розробивши систему їхньої бойової підготовки; простежує історію участі гуцулів у різних українських військових формуваннях від княжих часів до Першої і Другої світових воєн включно; аналізує їхні дії у конкретних бойових операціях.