Березневі свята поточного року

Сонце уособлювало і зображалося в різних іпостасях – воїна, юнака, чоловіка, пращура. Ми бачимо наскільки гармонійним було це поєднання Богів, яке існувало за кілька тисяч років до появи християнства. Увесь життєвий цикл людини був наповнений сакральним змістом – кожен день, кожен ранок, і зима, і літо, і осінь, і весна… Усе було просякнуто священним, мудрим, хоробрим. І Боги і люди були неначе пов’язані одним родоводом, вели свій початок від одного коріння.

9 березня — Сорочини — пробудження Матінки Землі. Прилітає сорок різних пташок із різних країн. Бубликами закликаємо пташок із Вирію (сорок бубликів або печиво у вигляді пташок — «жайворонків» роздають дітям). Птахи приносять на крилах Весну. Варять галушки. З цього дня проганяють Мороза, викидаючи йому за вікно по одному з житніх колобків, які випікали спеціально в цей день.

13 березня — Вербиця, або Вербна неділя. Освячення верби — Прадерева Всесвіту, хльоскання вербовою гілкою є магічним побажанням здоров’я.

17 березня — Пасіка (весняне свято бджолярів). Освячення пасіки, моління за бджолині poї, винесення вуликів.

17 березня — Навський Великдень, або Чистий четвер. День передвеликоднього очищення. Замовляння проти всякого зла. Душі померлих приходять на землю (їм на ніч залишають купіль). Купання в річках або символiчнi обливання річковою водою до сxiд сонця, щоб бути міцним i здоровим.

20 березня — Великдень Дажбожий. Перша неділя після Весняного рівнодення. День стає довшим за ніч — великим. Свято Перемоги світла над темрявою. Прадавнє свято пробудження всієї Природи, народження нового циклу життя. Випікання ритуальних кopoваїв, освячення писанок, їжі, моління до Дажбога i вcix Богів у Сварзі. Дiвочi хороводи.

21 березня — Волочільне. Обливаний понеділок. Понеділок після Великодня: парубки ходять по хатах i обливають дівчат, за що дівчата обдаровують їх писанками (воду для обливання необхідно брати з річки о 12 год. ночі — ця вода має цiлющi властивості).

25 березня — БлаговіщенняПробудження Перуниці (пробудження Блискавиці від зимового сну). Обряди Зустрiчi Весни: розкладають багаття на мостах, стрибають через вогонь (очищення), кидають у річку жертовний хліб. Звичай випускати на волю пташок. Суворі заборони щодо починань будь-яких справ. Не можна зачинати нового життя ні людям, ні тваринам. За повір’ями, навіть птахи не в’ють гнізда.

26 березня — БлаговісникПробудження Перуна. У цей день може прогриміти Перун-громовержець. З цього дня можна починати ciвбу. Освячення зерен для посіву.

27 березня — Радуниця. Обіди на могилках Предків: моління за Piд, поминання покійних родичів, прохання їхнього покровительства й охорони живих. Тризни (поминальні братчини (спільне споживання їжі) військові ігри, змагання), «оклички». Поминальна неділя після Великодня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Share via
Copy link
Powered by Social Snap