Що святкуємо у листопаді?

1 листопада – осіннє свято Сварога. Згідно давньої легенди Сварог викував золото для скіфського плуга та золоту обручку. Саме тому його вважають Небесним ковалем – Творцем світу і людей. Водночас він є покровителем хліборобів та сім’ї.

Київська легенда стверджує, що на початку листопада він починає кувати плуг, який згодом, на Різдво скине з неба.

У Велесовій книзі є таке прославляння до Сварога:

«Хвалимо Сварога, який цьому Роду Божеському є началом і всенькому роду — криниця вічна, яка витікає влітку від джерела свого і взимку ніколи не замерзає».

8 листопада – мисливське свято Тури. В цей день мисливців приносять жертву Богам-покровителям мисливства. Також сьогодні відбувається відкриття сезону полювання.

9 листопада – День украї́нської писе́мності та мо́ви. Свято бере свій початок від 1997 року, коли його було започатковано президентом України Леонідом Кучмою. Щорічно також проводиться Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика.

14 листопада – свято Корочуна. Знаменує початок періоду скорочення тривалості дня, який закінчується на Різдво Божича Коляди. З приходом Різдва тривалість світлового дня починає зростати. Також Корочун – символ завмирання Сонця взимку.

21 листопада – День гідності та свободи, що відзначається на честь двох революцій Помаранчевої революції та Революції гідності.

24 листопада – свято Богині дівочої Долі. У день дівчата проводять вечір за ворожінням, щоб дізнатись свою долю. Вагітні жінки моляться про легкі пологи.

30 листопада – свято Калити. Хлопці обирають собі пару та визначають свою долю. В цей день відбувається посвята хлопців до громади дорослих парубків. У вечері обов’язково проводять вечорниці. На вечорницях щойно посвячені парубки стрибають до Калити – здобного коржа, що має форму восьмикутної зірки-сонця. Стрибки до Калити та намагання її вкусити – спосіб приєднатись до жіночого начала Природи.

Джерело: https://www.ridivira.com/uk/suspilstvo/shcho-sviatkuiemo-v-lystopadi

Література, яка може Вас зацікавити. Замовити можна перейшовши за посиланням тієї книги, яка Вам сподобалась.

КРІР. БОЙОВЕ МИСТЕЦТВО УКРАЇНСЬКИХ ХАРАКТЕРНИКІВ. АНАТОЛІЙ КОНДРАТЬЄВ, СЕРГІЙ ГОРЕЛИШЕВ

СКАРБ НЕТЛІННИЙ. ІВАН ПРОСЯНИК

ВЕЛЕСОВА КНИГА. ВОЛХОВНИК

.Більше унікальних книг можна знайти завітавши в наш інтернет-магазин: https://www.sribnovit.com/shop/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Share via
Copy link
Powered by Social Snap