Обряд зняття рожі червоної

Для обряду потрібно: 1 тонка свічка, червона шерстяна тканина, паля з льону.

Проведення:  людину саджають на табурет або стілець, щоб область, де буде спалюватись рожа, була доступною, відкритою та паралельною землі.

В ліву руку беруть лляну паклю і читаючи молитву відділяє від неї маленькі кульки, які викладає на заздалегідь приготований папірець

О Всевишній всюдисущий Свароже, Ти що сповнюєш собою все, і що містиш всіх у собі, хай буде святе і благословенне ім’я Твоє, незнищенне у віках, суще віки віків. Просвіти дароване Тобою, хай перебуває чистим і променистим в нас. Очисти спраглих світла волею Твоєю і всели любов у серця наші. (далі тихенько шепочи) Хай відкриється брама небесна і хай зійдуть в наше коло всі Світлі Боги, єдині у Сварозі. Не від себе, а через себе! Не до себе, а через себе! Не своєю силою, а силою та волею Богів!

Читає молитву викладаючи пакільці на газетку у вказаному нижче порядку

7  4  1

8  5  2

9  6  3

Всі світлі Боги, Рожаниця та Мати Покрова, вичитую, молю, заговорюю, чи заздрість, чи ревність, з ніженьок, з пальчиків, з усього тіла, з усіх суглобиків, вийдіть з Дажбожого онука всі хвороби, недуги, щоб ручки, ніжки не ломало, кісточок не крутило, біле тіло не сушило, голівку біль не зривав! Боги єдині у Сварозі, пошліть Дажбожому онуку сили, здоров’я, хай всі Світлі сили оберігають його , допомагають та приходять на допомогу у всіх добрих ділах!

Червоною тканиною накривають хворе місце і запалюють свічку, яку тримають у руках. Потім почергово беруть підготовлені пакольці з льону  з 1-го по 9-й, підпалює від свічки і кидає на тканину над хворим місцем, покриваючи так хворе місце повністю (кожна наступна паколька береться після того як догорає попередня.

Зоря-Зоряниця красна дівиця, Сонечко ясне – допоможіть, на поміч прийдіть до Дажбожого онука (ім’я) всі уроки, хвороби, насмішку, заздрість, ревнощі, наслану, названу, наворожену, насипану, може заздрість, може ворожба, може чарівниця, може співробітники, може близький, може дальній, вийди потом, вийди мочею, викури все горюшко, вийди на сіни, вийди відсилаю, вийди туди де вітер не віє, де сонце не гріє, де місяць не сходить, де куриний голос не заходить. Рожаниця та Мати Покрова, оздоровіть, захистіть, очистіть Дажбожого онука (імя) від порчі, від туги, щоб ручки, ніжки не ломало, серденько не в’яло, біле тіло не сушило, голівку біль не зривав, кісточок не крутило, вийди да не потом, виливаю курью, кажучи, все корюшко вийди на ліси, на моря, під морські камені, під осинові корені,  іди на темниї ліса, на густиї бора, там де пахар з плугом не ходить, туди де хліб не родить. Рожаниця та Мати Покрова, оздоровіть, захистіть, очистіть Дажбожого онука (імя) від порчі, від туги, від заздрощів, від ревнощів, напасті! Вийди потом, вийди мочею, вийди хавкою, іканням, позіханням! Хай буде так!

Тушить свічку, обтирає об червону тканину на хворому і знову «хай буде так». Після чого бажає людині здоров’я, благополуччя та всього найкращого.

Викладено за обрядом Мурашко Анастасії Макарівни 1933 р.н., записав Сергій Кріпак.

Книгу “СТАРОВИННА МАГІЯ УКРАЇНЦІВ” можна замовити тут.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Share via
Copy link
Powered by Social Snap