ЧОМУ ТВАРИНИ ОПІКУЮТЬСЯ СВОЇМИ ДІТЬМИ ЛИШЕ БЛИЗЬКО РОКУ, А ЖІНКИ ВСЕ ЖИТТЯ?

Старовинна Українська Легенда, з народним гумором.

Одного разу, в день якогось свята, зібралися жінки поспілкуватися. От одна і говорить: “Послухайте, от чому така несправедливість? Будь-яка тварина, корова, свиня, коза, думає за своїх дітей і доглядає їх лише рік, а ми, жінки, мусимо турбуватися і піклуватися про дітей все життя?”

Неначе у вулику загуло серед жінок, кожна намагалася висловитись, щодо такої несправедливості.  І вирішили вони, що без Бога, який їх створив з цією проблемою не розібратись. Тому потрібна делегація до Даждьбога. Обрали самих сміливих  і язикатих, знайшли велику драбину, поставили її на горі, поблизу села, біля височенного дуба і відправили  по драбині до Бога делегацію.

Піднялися дві жінки на самий верх драбини, далі, як можна вище- на дуб і зчинили страшний лемент.  Почув їх Даждьбог , та й запитує: “Чого ви хочете жінки, чому такий шум?” От та, що сміливіша і запитує: ” Ой Ти Боже,  Ти Даждьбоже ну чому така несправедливість? Тварина думає про своїх дітей лиш до року, а ми мусимо дбати за своїх дітей  все життя.”

Усміхнувся Даждьбог і відповідає: ” Будь-яка тварина, корова, чи свиня, чи коза, парується лише раз на рік, а ви можете  паруватися з своїми чоловіками щодня. Якщо хочете-то я зроблю так, щоб ви опікувалися своїми нащадками лише рік, але тоді і паруватися з чоловіками будете лише один раз протягом року.”

Нахилилися жінки донизу, та й запитують тих жінок, які залишились на землі. ”Слухайте, каже Бог, що і ми можемо думати за своїх дітей лише рік, але тоді і спати з чоловіками зможемо лише щорічно. Що будемо вирішувати?” Ох і лемент зчинився на землі! 

“Ви що там, з глузду з’їхали, -кричали знизу! Негайно злазьте звідти, хай все буде так, як є.”.

Отак все і залишилося на своїх місцях.

Записано в селі Сушківка, Уманського району, Черкаська область.  Розповіла Марченко Серафима Яківна.

Література, яку можна замовити тут.

ТРИДЕВ’ЯТЕ ЦАРСТВО. УКРАЇНСЬКІ НАРОДНІ КАЗКИ. МАРІЯ ЧУМАРНА

УКРАЇНСЬКІ НАРОДНІ КАЗКИ. КАЗКИ БОЙКІВЩИНИ (КНИГА 15)

УКРАЇНСЬКІ НАРОДНІ КАЗКИ. КАЗКИ БОЙКІВЩИНИ (КНИГА 14)

МІФИ І ЛЕГЕНДИ ДАВНЬОЇ УКРАЇНИ

ДИТИНА У ЗВИЧАЯХ І ВІРУВАННЯХ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ. МАРКО ГРУШЕВСЬКИЙ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Share via
Copy link
Powered by Social Snap